03.03.2016 / 12:21

За рік «Волиньгаз» інвестував в газові мережі понад 20 мільйонів гривень

У 2015 році, відповідно до інвестиційної програми, ПАТ «Волиньгаз» скерувало понад 20 млн грн на ремонт газових мереж та заміну об’єктів газопостачання. У цю суму також входить і вартість придбання та встановлення безкоштовних лічильників для волинян.
За рік «Волиньгаз» інвестував в газові мережі понад 20 мільйонів гривень

Кошти,  які ПАТ «Волиньгаз» виділяє на фінансування інвестиційної програми насамперед спрямовуються на підтримку у робочому стані державних газорозподільних  мереж та на виконання заходів для забезпечення безперебійності і безаварійності газопостачання. 

Минулоріч компанією було проведено капітальний ремонт 8 будівель газо-регуляторних пунктів,  замінено морально-застаріле і технічно непридатне запірно-регулююче обладнання  в ГРП та ШРП (44 обєкти) та 24 відключаючі засувки на газопроводах, на 35 об’єктах проведено капремонт засобів електрохімічного захисту. 

Втім, такі роботи - лише частина із запланованого, адже через падіння обсягів транспортування природного газу (на 20% у порівнянні з 2014 роком), значно зменшились і  тарифна виручка підприємства, кошти з якої і йдуть на фінансування заходів по інвестиційній програмі.

Підготовку до опалювального сезону 2015-1016 та усі роботи із ремонту газових мереж доводилось проводити в умовах найнижчого рівня фінансування за усі роки.  «Вже котрий рік ми відкладаємо комплексне встановлення телеметрії – не вистачає інвестиційних коштів. Однак, нам все ж вдалось здійснити значний обсяг робіт аби забезпечити безперебійність і безаварійність газопостачання. Окрім того товариство також придбало і сучасні прилади та обладнання: течешукачіі, трасошукачі, газоаналізатори, а також унікальний прилад для внутрішньої діагностики труб, за допомогою якого можна здійснювати пошук не лише пошкоджень газопроводу, а й несанкціонованих «врізок», з яких здійснюються крадіжки газу», - розповідає перший заступник голови правління, головний інженер ПАТ «Волиньгаз» Сергій Галянт.

Також, в рамках інвестпрограми у 2015 році «Волиньгаз» витратило понад 7 млн грн. на закупівлю лічильників та комплектуючого обладнання для них. За ці кошти майже 4 тисячам волинських сімей безкоштовно встановлено прилади обліку газу.

Джерело: