Ваш браузер застарів

Оновіть браузер, щоб безпечніше, швидше та зручніше користуватися сайтом

Оновити браузер

Зарплата газовиків державного «Укртрансгазу» в 1,7 рази вище, ніж у приватних облгазах

22 квітня 2015

НКРЕКП дискримінує працівників приватних газорозподільних компаній. За даними профспілки газових господарств, цього року середня зарплата в «Укртрансгазі» зросте до 5 610 грн., В той час як для міських і обласних газорозподільних компаній її середній розмір складе 3 279 грн. Витрати на оплату праці у сфері газорозподілу встановлює НКРЕКП, в ході щорічного затвердження тарифів на транспортування і постачання газу.

Останній раз газовики вимагали підвищення тарифів і зарплат 6 років тому.

Останній раз газовики вимагали підвищення тарифів і зарплат 6 років тому.

Голова профспілки працівників газових господарств Олег Арба заявив, що встановлені державним регулятором розміри оплати праці дискримінують працівників приватних газорозподільних компаній. «НКРЕКП в черговий, вже четвертий з 2011 року раз, проігнорувала пропозиції газорозподільних компаній врахувати при формуванні фонду оплати праці інфляційну та ін. складові, і фактично заморозила збільшення заробітних плат для більш ніж 56 тис газовиків», - сказав Олег Агрба.

За його даними, для газовиків, які працюють в державній компанії ПАТ «Укртрансгаз» фонд оплати праці на 2015 рік збільшено майже на 18%, і його приріст складе 200 млн грн. За рахунок цього закладено збільшення середньої зарплати на підприємстві на 10%, а також передбачено збільшення штату.

У той же час для працівників обл- і міськгазів держрегулятор урізав витрати на виплату зарплат на 107 млн грн.

«Ми зверталися до прем'єр-міністра з проханням допомогти в ситуації, що склалася. Отримали відповідь від НКРЕКП - мовляв, в країні складна економічна ситуація, тому немає можливості підвищити фонд оплати праці. А тепер виходить, що газовиків поділили - одні отримують в два рази більше зарплату, ніж інші, до того ж цим привілейованим її ще й підвищують», - сказав Олег Агрба.

За інформацією профсоюза, в 2015 році середня зарплата в «Укртрансгазі» зросте до 5610 грн., у той час як для міських і обласних газорозподільних компаній її середній розмір складе 3279 грн. Таким чином, розрив в оплаті праці на підприємствах різної форми власності через рішення НКРЕКП збільшується, і перевищить 1,7 рази.

Профспілки побоюються, що невисокі зарплати призводять до відтоку кваліфікованих фахівців з газорозподільних підприємств - очікується, що цього року персонал зменшиться більш ніж на 3 тис. осіб (- 5%).

Середня зарплата працівників, грн на місяць

 

до 01.04.15 р.

з 01.04.15 р.

Приріст, в грн

Приріст, в %

ПАТ «Укртрансгаз»

5 100

5 610

510

10%

Приватні облгази

3 263

3 279

16

0,5%