Ваш браузер застарів

Оновіть браузер, щоб безпечніше, швидше та зручніше користуватися сайтом

Оновити браузер

Збитки газорозподільних компаній групи РГК досягли 4,8 млрд грн

06 лютого 2018

Основною причиною збитків компаній-операторів газорозподільних мереж, які входять в групу РГК, є економічно необґрунтований тариф на розподіл природного газу. Зараз він не покриває всіх необхідних витрат операторів.

Тариф на розподіл природного газу не покриває всіх необхідних витрат операторів газорозподільних мереж.

Тариф на розподіл природного газу не покриває всіх необхідних витрат операторів газорозподільних мереж.

Основною причиною збитків в розмірі 4,8 млрд. грн. є економічно необґрунтований тариф на розподіл природного газу. Зараз він не покриває всіх необхідних витрат операторів.

Відсутність рішення Національно комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг щодо встановлення тарифу, який повинен покривати всі обґрунтовані витрати Операторів ГРМ (операторів газорозподільних мереж), призводить до формування їх заборгованості перед контрагентами. 

Також в зв'язку з інформацією, оприлюдненою ПАТ «Укртрансгаз» 1 лютого 2018 р. в якій він вказав недостовірну інформацію про заборгованість Операторів ГРМ перед ним, Регіональна Газова Компанія повідомляє, що станом на 1 лютого 2018 року поточна заборгованість газорозподільних компаній групи РГК перед оператором ГТС (ПАТ «Укртрансгаз») за послуги транспортування і балансування становить 4 млрд. грн. Більша частина боргу - 2,3 млрд. грн. - результат несвоєчасних розрахунків бюджету.

Група компаній РГК застерігає Оператора ГТС від свідомо неправомірних дій із відображення вартості природного газу, спожитого підприємствами ТКЕ, як заборгованості операторів ГРМ. Також є неправомірним нарахування штрафних санкцій на таку неіснуючу заборгованість. 

Довідка: Регіональна Газова Компанія - сервісна компанія, що надає послуги з фінансового, юридичного, технологічного консалтингу. Клієнтами компанії є постачальники газу в 16 регіонах країни, а також 19 газорозподільних компаній, на обслуговуванні яких перебуває понад 200 тис. км газопроводів і 8 млн побутових споживачів газу. Регіональна Газова Компанія надає газовим компаніям сервіси, спрямовані на підвищення стандартів обслуговування клієнтів - серед них послуги єдиного контакт-центру та телекомунікаційні послуги по захищеному онлайн доступу клієнтів до особистих рахунків.