28.07.2015 / 18:34

Змінений НКРЕКП алгоритм розподілу коштів застопорив платежі на газовому ринку

Після того, як НРЕКП вніс зміни до алгоритму розподілу коштів на ринку природного газу, зупинилися платежі між його учасниками. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на офіційну заяву "Енергетичної асоціації України".
Газовик Газовик

За даними асоціації, НКРЕКП з 1 липня встановила для ряду гарантованих постачальників газу нові алгоритми розподілу коштів зі спецрахунків з нульовими відрахуваннями на їх користь, а також на користь газорозподільних компаній. Але поряд з цим всі кошти вилучаються на користь «Нафтогазу України», для списання створенних перед ним раніше боргів.

"Але для більшості компаній нормативи відрахувань не вказані взагалі. У такому випадку кошти, що надходять від споживачів в рахунок оплати за газ, акумулюються на спеціальних рахунках гарантованих постачальників і не розподіляються між учасниками ринку", - зазначає прес-служба асоціації.

На думку експертів, створений алгоритм розподілу унеможливлює нормальну роботу газових компаній і загрожуэ зривом підготовки до зими і не виплатою заробітних плат працівникам.

"Ситуація, що склалася, унеможливлює нормальну роботу газорозподільних підприємств та гарантованих постачальників газу, коректне визначення ними податкових зобов'язань, підготовку до осінньо-зимового періоду, посилює кризу взаємних неплатежів, підвищує соціальну напруженість у трудових колективах", - резюмують в асоціації.

Джерело: